Kdo jsme?

Srdečně vás vítáme v e-shopu podniku VIKING outdoor založeného v prosinci roku 1991.

Nabízený sportovní sortiment, s hlavním zaměřením na trekingové boty pro různé formy pobytu v přírodě, outdoor aktivity i pracovní použití, vychází z více než dvacetiletého (1992 - 2013) provozování kamenných prodejen VIKING, VIKING sport obuv a ve finále VIKING outdoor v menších českých městech - v Jilemnici, Železném Brodě a v Králíkách.

Nosnou značkou je zde tradiční obuvnická společnost ze Slovinska - Planika. Její výrobky z řady Planika Trekking a Protect se vyznačují poměrně konzervativními (rozumějte prověřenými) rysy a v dnešním obchodě stále vzácnějším poměrem kvalita, životnost X užitné vlastnosti X cena. Poprvé se Planika v nabídce obchodů VIKING objevila v roce 1996 a od té doby ji, navzdory různým krizím, de facto nikdy neopustila. Od zmíněného data po současnost si tato evropská značka outdoorové obuvi našla dlouhou řadu spokojených a mnohdy i věrných zákazníků. Rádi vás přivítáme mezi nimi!

Taktéž stálicí v naší nabídce jsou pohory Meindl. Firma Lukas Meindl z bavorského Kirchanschöringu je, i přes svou podalpskou image skutečně globální značkou. Meindl patří ke světovým lídrům mezi výrobci outdoorové obuvi, odkazuje se při tom na rodinnou ševcovskou tradici přes tři sta let dlouhou. Některé její modely jsou dnes již skutečnými legendami s milionem vyrobených párů! Vždy jsme si velmi cenili i stabilní spolupráce s tuzemským zastoupením této německé značky, kterým je po celou tu dobu společnost Tilak ze Šumperka. I pro toto partnerství, nesporné kvality výrobků a inovativnost plánujeme obuv Meindl na www.trekingovaobuv.cz vystavit.

Další trvalkou naší nabídky, bezkonkurenční v daném sortimentu, jsou impregnační, čistící a prací prostředky společnosti Atsko z USA - Sno-Seal, Water-Guard, Sport-Wash. Vosky na údržbu obuvi a dalšího koženého zboží vyrábí Atsko od roku 1933 a dodnes má s mnoha moderním ekologickými produkty pevné místo ve světové špičce producentů ochranných prostředků na sportovní textil a boty.

Naší vizí je přinášet vám, potencionálním zákazníkům, kvalitní zboží a solidní služby v duchu tradičního maloobchodu. Rozhodnete-li se pro nákup u nás budeme upřímně rádi! Podpoříte tím malou rodinnou živnost na pomezí východních Čech a severní Moravy a trvale udržitelné žití na pohraničním venkově.

Kdykoliv nám napište, pošlete své postřehy a připomínky, recenze, případně zašlete fotografie z cest, budeme jim věnovat pozornost, případně je s vaším souhlasem zveřejníme. Díky!

S přáním všeho dobrého Petr Venzara & Bartoloměj Venzara