Vážení a milí zákazníci, navštivte náš nově zprovozněný eshop zaměřený na domácí a vycházkovou obuv www.regaobuv.cz

Useň

Štípenková useň

Všechny kůže jsou v přírodním stavu příliš silné a ve výrobě musí být strojově rozděleny, minimálně do dvou vrstev. Spodní vrstva – štípenka se svým povrchem a užitnými vlastnostmi odlišuje od kůže lícové, proto se dále upravuje jedním (pigmentovanou pryskyřicí) nebo více povlaky vázanými na povrch kůže. Štípenka je tedy levnější variantou svrchní lícové usně.

Pigmentová useň

Useň, probarvená nebo potažená ochrannými (zpravidla akrylovými) pigmenty. Její barva je více konzistentní a přírodní kresba méně nápadná. Pigmentovaná useň odpuzuje vodu a je odolnější vůči poškození. Čím více pigmentu je naneseno tím jednotnější a hladší povrch. Jen ceněné a typické vlastnosti kůže – pružnost a prodyšnost jsou obsahem pigmentu potlačeny.

Anilinová useň

Svrchní, lícová useň má přirozeně odolný a esteticky přitažlivý vzhled díky nejhustší a pevné struktuře kožních vláken. Proto je upravena pouze transparentním (tradičně anilinovým) barvivem, bez dalších zásahů. Dnes se vyrábí různé druhy anilinové kůže ale vždy musí být transparentní-umožnit, aby přirozená krása kůže byla vidět. Takto lze použít asi jen 15% z vyrobených usní od vynikajících chovů na celém světě.

Semi-anilinová useň

Anilinová useň s jemným probarvením. Rozdíl je dán další aplikovanou povrchovou vrstvou, která obsahuje malé množství barevného pigmentu. Useň má zachovaný přirozený vzhled, ale je barevně konsistentní a více odolná případnému potřísnění a vzniku rušivých skvrn.

Zdroj: LEDERZECENTRUM ČR